66906334 (021)

  • 1398-02-16

تفاوت میکس آهنگ با مسترینگ آهنگ را می دانید ؟

میکس و مسترینگ ، در واقع دو قسمت مجزا در پروسه ضبط در استودیو میکس آهنگ و استودیو مسترینگ آهنگ ، تا انتشار آهنگ هستند ، که مطالب گسترده و پیچیده آن ، افراد زیادی را گیج می کند. حال اگر در حال ضبط و تهیه یک آلبوم موسیقی برای فروش هستید ،تفاوت میکس آهنگ با مسترینگ آهنگ را می دانید ؟
میکس آهنگ :
میکس کردن ، ترکیب تمام چیزهایی ست که در استودیو میکس آهنگ برای پروژه ضبط کرده اید یا به صورت یک فایل Midi نوشته اید . همچنین کار هایی چون افکت گذاری ، EQ ، تنظیمات لاین ها و … از کارهای مهم در استودیو میکس آهنگ است . میکس ، جور کردن تکه های پازل بوده و در عین حال که قطعات را به هم متصل می کنید ، مطمئن شوید که همه چیز به هم به درستی وصل شده اند و در نهایت هم دستی به سر و روی آنچه ساخته اید، می کشید . بعد از اتمام میکس در استودیو میکس آهنگ، آهنگ باید حال و هوای خوبی داشته و باعث خشنود شدن شما از آن شود .
مسترینگ آهنگ:
مسترینگ در حقیقت بخشیدن شفافیت و درخشش به صداها می باشد . به طور ساده ، گوش دادن به موزیک بعد از مسترینگ نباید باعث به وجود آمدن حس انفجار در اسپیکر ها شود حتی در استودیو مسترینگ آهنگ!به عبارتی در استودیو مسترینگ آهنگ باید تنظیمات به نحوی انجام شود که سطح صداها با یکدیگر متعادل و در کل آهنگ حس گیرایی داشته باشد.
در نظر داشته باشید ، در استودیو مسترینگ آهنگ و استودیو میکس آهنگ، مستریگ بحثی بسیار مبهم و سر بسته بوده و جدا از اصلاح تفاوت سطح صداها ، مستر کردن به طرزی باور نکردنی ، پروسه ای وابسته ای به علم در این زمینه است ! هم اکنون برنامه هایی جدا از پروسه ضبط در استودیو میکس آهنگ و استودیو مسترینگ آهنگ، وجود دارند که به شما کمک می کند ، خودتان مسترینگ کنید اما اگر برای ضبط و پخش آهنگ خوددر استودیو میکس آهنگ و استودیو مسترینگ آهنگ برنامه دارید ، خرج برای حرفه ای تر شدن این کار ، سرمایه گذاری خوبی ست .
از ابتدا نیازی به حرفه ای بودن نیست اما باید سعی کنید حتی الامکان با میکس ، موسیقی خود در استودیو میکس آهنگ، آهنگ را برجسته تر کنید . پس انجام میکس صحیح امری ست که باید برای آن تلاش کنید . برخلاف مسترینگ ، میکس را در خانه نیز می توانید انجام داد . اما نیازمند به تمرین و زمان است ولی با کمی ممارست قابل دستیابی ست. اما بهتر است برای حرفه ای تر شدن نتیجه در استودیو مسترینگ آهنگ پروسه ضبط آهنگ خود را پیش ببرید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه میکس و مسترینگ آهنگ با استودیو میکس آهنگ و استودیو مسترینگ آهنگ شباهنگ رکورد تماس حاصل فرمایید.